1 maja 2014 roku na Rynku w Rzeszowie podczas plenerowego pikniku „Unia – strzał w 10-tkę”, mieszkańcy miasta i okolic świętowali dziesiątą rocznicę przystąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej. Podczas imprezy odbyły się prezentacje projektów, współfinansowanych ze środków UE.
Gmina Miasto Rzeszów, jako beneficjent jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie i największego pod względem skali, strategicznego projektu pn.: „Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic”, prezentowała podczas pikniku nowoczesny tabor autobusowy zakupiony w ramach ww. projektu.

Uczestnicy imprezy mieli możliwość dostępu do kabiny kierowcy a najmłodsi z zachwytem pozowali do zdjęć pamiątkowych w fotelu kierowcy. W czasie imprezy wykorzystano Mobilny Punkt Informacyjny, w którym promowano Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej, przekazywano informacje o projekcie oraz o polityce transportowej miasta. Jednocześnie przedstawiciele Gminy Miasto Rzeszów przybliżali zainteresowanym ideę i zakres ww. projektu. Uczestnikom „Europejskiej Gry Miejskiej” i pikniku „Unia – strzał w 10-tkę” wręczano materiały promujące projekt i 10-lecie Polskiej obecności w UE. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się kolorowanki dla najmłodszych, związane z tematyką projektu „Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic” oraz plakaty prezentujące nowoczesny tabor i wdrażane obecnie w ramach projektu Inteligentne Systemy Transportowe.
Dodatkowo w ramach obchodów rocznicy przystąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej, w dniu 1 maja korzystanie z miejskiej komunikacji autobusowej było darmowe.
Dziękujemy Państwu za zainteresowanie naszym stoiskiem, cenne uwagi i pytania.


 

29 września 2016r., podczas dorocznej konferencji CIVITAS Forum, która w tym roku odbyła się w w dniach 28-30 września br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni Gmina Miasto Rzeszów została wyróżniona najwyższą nagrodą europejską na rzecz czystego transportu miejskiego - CIVITAS AWARD 2016 w Kategorii I „INNOWACJE TECHNICZNE” - za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie transportu miejskiego i aktywne reprezentowanie Inicjatywy CIVITAS.

W dniach 8 - 9 marca 2017 r. w Warszawie odbyła się V edycja konferencji Smart City Forum, która stanowi platformę wymiany opinii i doświadczeń dotyczących rozwoju inteligentnych miast w Polsce.


Podczas Wielkiej Gali Smart City Forum, niezależna Kapituła Konkursowa nagrodziła statuetkami osoby i instytucje, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań służących budowie Inteligentnych Miast w Polsce. Wyróżnienia skierowane zostały zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy swoimi działaniami wyróżnili się w skali naszego kraju.

W dniu 3 marca 2016r. odbyła się Gala finałowa Liderzy Regionu organizowana przez Gazetę Codzienna „NOWINY”. Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie odebrali nagrodę Lidera Regionu 2015 w kategorii TRANSPORT za projekt „Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic”.

Jury VII edycji konkursu LIDER ITS 2016 przyznało wyróżnienie w kategorii „Najlepsze wdrożenie” dla Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego, będącego jednym z filarów projektu „Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic”. Rozdanie nagród miało miejsce podczas IX Polskiego Kongresu ITS, który odbywał się w 16-17 maja 2016r. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego, Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

Komisja Konkursowa Konkursu „Najlepiej oświetlona gmina i miasto 2014 roku” i „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2014 roku” przyznała Urzędowi Miasta Rzeszowa I Nagrodę za oświetlenie drogowe wykonane w ramach rozbudowy Alei Rejtana i ulicy Lubelskiej.

Podczas Wielkiej Gali Smart City Forum w dniach 15-16 marca 2016 roku, niezależna Kapituła Konkursowa składająca się z uznanych Autorytetów w Branży przyznała nagrodę Człowiek Roku 2015 dla Prezydenta Tadeusza Ferenca, za realizację projektów umożliwiających wdrożenie inteligentnych rozwiązań dla miasta i jego mieszkańców.


Spot radiowy III (40 sek.)

 

Więcej..>>